صفحه اصلی / اخبار / زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 کی اعلام میشود؟

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 کی اعلام میشود؟

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 کی اعلام میشود؟

تاریخ اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397

نتیجه کنکور 97 کی معلوم میشه؟

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 کی اعلام میشود؟

تاریخ قرار گرفتن اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 در سایت سنجش :

طبق اطلاعیه ی سنجش،نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۳۹۷  در  نیمه دوم مرداد  بر روی سایت sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
متقاضیان تحصیل  در رشته های پزشکی و دندانپزشکی خارج از کشور بصورت گزینش بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی ) میتوانند از طریق لینک های زیر اطلاعات لازم درمورد این کشور ها را دریافت نمایند.(این لیست بر اساس دانشگاهای مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ تهیه شده است).

طبق اطلاعیه سازمان سنجش کنکور سراسری سال 1397 در روزهای 7 و 8 تیرماه 97 برگزار می شود و یک میلیون و 11هزار و 360 داوطلب در 5 گروه آزمایشی کنکور ریاضی ، کنکور تجربی ، کنکور انسانی ، کنکور زبان و کنکور هنر با یکدیگر رقابت می کنند . اعلام نتایج اولیه ، دهه دوم مرداد 97 به صورت کارنامه و از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد .

برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره کنکور سراسری هیوا شوید .  کلیه داوطلبان پس از مشاهده کارنامه اولیه خود می توانند در مهلت تعیین شده با مطالعه لیست رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در انتخاب رشته کنکور 97 شرکت کنند . با توجه به اینکه اعلام نتایج اولیه کنکور به صورت اینترنتی است در این مقاله سعی شده راهنمای نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 97 را به داوطلبین ارائه کنیم .

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 97

داوطلبان برای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 97 باید پس از ورود به سایت سازمان سنجش ، در قسمت راست صفحه ، روی لینک ” سراسری ” کلیک کرده و سپس روی لینک ” سیستم اعلام نتایج کنکور سراسری 1397 ” کلیک کنند . در مرحله بعد مطابق تصویر زیر می توانید به سه روش نتایج خود را مشاهده کنید . در ادامه مقاله به شرح این سه روش پرداختیم .

 

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1397 کی اعلام میشود؟

 

راهنمای مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 97

 

روش اول به این صورت است که برای مشاهده نتایج کنکور ، علاوه بر اطلاعات شخصی که همان شماره شناسنامه و سال تولد است به شماره داوطلبی مندرج شده روی کارت ورود به جلسه ، نیاز دارید . اگر به هر دلیل به شماره داوطلبی تان دسترسی ندارید می توانید دو روش دیگر را امتحان کنید .

در روش دوم لازم است اطلاعات شخصی ( شماره شناسنامه ) و شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی موجود در رسید ثبت نام که پس از اتمام مراحل ثبت نام کنکور سراسری 97 از سایت سازمان سنجش دریافت کرده اید را وارد کنید .

طبق روش سوم داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی ( شماره پرونده ) و اطلاعات شخصی شامل سریال شناسنامه و شماره شناسنامه ، کارنامه کنکور خود را مشاهده کنند .

 

داوطلبانی که موفق به مشاهده نتایج اولیه کنکور 97 خود نشدند می توانند در سایت سنجش در قسمت سیستم پاسخگویی روی لینک ارسال درخواست کلیک کرده و با حساب کاربری خود درخواست بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی را ثبت کنند . اگر هر گونه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 97 دارید و یا موفق به مشاهده نتایج اولیه خود و یا ثبت درخواست نشدید می توانید از هر جای ایران که هستید سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید . برای این کار می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

 

روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری 97

یکی از سوالات متداولی که توسط داوطلبان از مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره پرسیده می شود در خصوص نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری می باشد که در این مقاله روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری را توضیح داده ایم.در خصوص روش های مشاهده نتایج کنکور سراسری 97 لازم است بگوییم که داوطلبان به 3 روش { مشاهده نتایج کنکور از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی –  شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی – شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی } می توانند موفق به مشاهده نتایج کنکور سراسری شوند.

اما چگونه؟مشاهده نتایج کنکور از طریق شماره داوطلبی و اطلاعات فردی به این صورت است که داوطلبان باید با استفاده از شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد برای مشاهده نتایج کنکور سراسری اقدام کنند.اما چنانچه  شماره داوطلبی فراموش شده باشد می توانند با استفاده از شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی نتایج را مشاهده کنند.

در صورت عدم دسترسی به کد رهگیری نیز نتایج از طریق شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی قابل مشاهده خواهد بود.در صورت عدم موفقیت در مشاهده نتایج کنکور به روش هایی که ذکر کردیم، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمام سنجش و ورود به قسمت پاسخگویی و  ایجاد یک حساب کاربری برای بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی  خود درخواست دهند.

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

در نیمه دوم مرداد ماه ، یعنی پس از اعلام نتایج اولی کنکور سراسری 97 نوبت به  انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می رسد.بنابراین داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، نسبت به دریافت دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته از اطلاعات دفترچه از لیست رشته محل ها، کد رشته محل ها، ظرفیت پذیرش رشته ها و … مطلع شوند و در مدت زمان در نظر گرفته شده انتخاب رشته خود را انجام دهند.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شوید.همچنین در صورت تمایل می توانید برای انجام  مشاوره انتخاب رشته کنکور و اطلاع از میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در نیمه دوم شهریور 97 خواهد بود.بنابراین در نیمه دوم شهریور ماه 97 نتایج نهایی  انتخاب رشته کنکور سراسری  بر روی سایت قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از وضعیت قبولی یا مردود شدن خود مطلع شوند.داوطلبانی که در اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 پذیرفته شده اند در زمان مشخصی باید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند و ثبت نام نهایی را انجام دهند.

داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند و یا از رشته خود ناراضی هستند می توانند در مهر ماه برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 اقدام کنند و در مرحله تکمیل ظرفیت با حساست بیشتری اقدام به انتخاب رشته کنند و در ص.ورت وجود ظرفیت خالی در رشته مورد نظرشان پذیرفته شوند.

 

دانلود سریال بالشها عمو پورنگ – تا قسمت پنجم

این مطالب را نیز ببینید!

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی تاریخ دربی 88 – گلهای …

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟ ثبت نام کارت کالا – دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.