صفحه اصلی / موبایل / آموزشی / آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

تماس تصویری اینستاگرام Instagram

طریقه انجام تماس تصویری اینستاگرام Instagram

چگونه تماس تصویری اینستاگرام Instagram بگیریم؟

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

همان گونه که اینستاگرام در گذشته قول داده بود،‌ آنان قابلیت تماس صوتی و تصویری را امروز برای کاربران خودشان منتشر کردند و ما در این مطلب با آموزش تصویری این قابلیت‌ها در خدمت شما هستیم. در قدم اول شما باید اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه بروز کنید که برای انجام این کار می‌توانید از طریق کافه‌بازار و یا پلی استور گوگل اقدام کنید. لازم به ذکر است که ما اپلیکیشن خود را از طریق کافه‌بازار به روز کردیم و مشکلی از جهت این فروشگاه در این زمینه وجود ندارد.

در قدم بعدی اگر شما نگاهی به چت‌های خصوصی خود بیاندازید، آیکون دوربینی را در بالا و سمت چپ مکالمات خود مشاهده خواهید کرد و با لمس آن می‌توانید با فرد مورد نظر خودتان تماس برقرار کنید.

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

لازم به ذکر است که مدیریت این که تماس صوتی و یا تصویری باشد در مرحله بعد مشخص می‌شود و در این مرحله صرفاً عمل برقراری تماس صورت می‌گیرد. پس از برقراری تماس، سه گزینه در پایین و دو گزینه در بالای صفحه در مقابل شما قرار می‌گیرد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

در رابطه با گزینه‌های پایین از سمت چپ به راست به ترتیب باید بیان کنیم که دکمه‌ی اول برای قطع و وصل کردن صدا، دکمه‌ی میانی برای قطع کردن تماس و دکمه‌ی دوربین مانند راست برای قطع و وصل کردن تصویر یا همان تبدیل تماس تصویری به صوتی استفاده می‌شود که هم در زمان برقراری تماس و هم در زمانی که تماس جریان دارد می‌توان با این دکمه به انجام این کار اقدام کرد.

نکته‌ای که در رابطه با فعال یا غیرفعال کردن تصویر در مکالمات ویدیویی وجود دارد این است که اگر شما صرفاً قابلیت ارسال تصویر خود را فعال کرده باشید، روی صفحه هر دو طرف مکالمه صرفاً تصویر تمام صفحه شما نشان داده می‌شود که البته حالت عکس این مسئله امکان‌پذیر است. اما اگر هر دو طرف مکالمه قابلیت ارسال ویدیو خود را فعال کرده باشند، تصویر به دو بخش مساوی تقسیم شده و تصویر هر دو طرف مکالمه روی صفحه گوشی نشان داده می‌شود.

اما دکمه‌های بالای صفحه به این گونه عمل می‌کنند که گزینه‌ی سمت چپ برای تعویض دوربین در حال استفاده در مکالمه ویدیویی کاربرد دارد و با لمس آن اگر در حال استفاده از دوربین سلفی هستید، تصویر به دوربین پشت گوشی منتقل می‌شود. به عنوان نمونه ما در مکالمه خود توانستیم منظره زیر را با استفاده از این دکمه ایجاد کنیم.

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

اما گزینه موجود در بالا و سمت راست صفحه برای مینیمایز کردن تماس استفاده می‌شود و با لمس آن تماس شما در حالی که همچنان فعال است، به پایین فرستاده می‌شود. در چنین حالتی شما می‌توانید در دیگر منوهای اینستاگرام به فعالیت پرداخته و در عین حال مکالمه‌ی خود را هم ادامه دهید. از نشانه‌های برقرار بودن تماس می‌توانید به حاله‌های آبی رنگ اطراف گزینه‌ی دوربینی که در کنار اسم فرد در حال مکالمه وجود دارد دقت کنید.

در چنین حالتی برای این که به تماس مورد نظر بازگردید، یا باید در بخش پیام‌های خصوصی خود باشید و روی گزینه‌ی دوربین جلوی اسم فرد مورد نظر ضربه بزنید، یا وارد بخش چت آن شده و دوباره همین کار را تکرار کنید. طبق بررسی‌های اولیه ما در دیگر گزینه‌ها و منوهای اینستاگرام دسترسی به گزینه‌ی مورد نظر وجود ندارد.

آخرین ویژگی مرتبط با این مسئله این است که شما می‌‌توانید با نگه‌داشتن لمس خود روی اسم هر فردی که مایل هستید، از گزینه‌های باز شده روی صفحه، گزینه‌ی نادیده گرفتن تماس‌های ویدیویی را انتخاب کنید تا او نتواند با شما تماس ویدیویی برقرار کند و با توجه به این که در اینستاگرام به تمامی تماس‌ها، صرفاً تماس ویدیویی گفته می‌شود، عملاً فرد مورد نظر نمی‌تواند با شما هیچ تماسی برقرار کند.

همچنین باید به این نکته توجه کنید که در حال حاضر صرفاً کسانی می‌توانند برای هم درخواست تماس صوتی و یا تصویری ارسال کنند که هر دو در لیست دوستان هم باشند و در اصطلاح همدیگر را فالو و یا دنبال کرده باشند. در غیر این صورت گزینه‌ی دوربین برای تماس ویدیویی فعال نخواهد بود و حتی دنبال کردن یک طرفه هم در این زمینه فایده‌ای ندارد.

در انتها باید بیان کنیم که از لحاظ سرعت و کیفیت برقراری تماس هیچ مشکلی در حال حاضر در این قابلیت وجود ندارد و می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد. با این حال با این که در گزارشات قبلی صحبت از انتشار قابلیت مکالمات گروهی برای اینستاگرام و فیسبوک شده بود، اما همچنان خبری از مکالمات گروهی و گزینه‌های مربوط به آن نیست و باید منتظر اینستاگرام در این زمینه باشیم.

اینستاگرام به عنوان یکی از برترین اپلیکیشن های شبکه اجتماعی در جهان است و هم اکنون ده ها میلیارد کاربر فعال، عضو این شبکه اجتماعی با کیفیت می باشند. از طرفی توسعه دهندگان اینستاگرام نیز به این موضوع اهمیت داده و همیشه با ارائه جدیدترین قابلیت ها و امکانات به instagram، در حال تست تجربه های جدید برای کاربرانشان هستند.

این بار در جدیدترین ورژن از اینستاگرام شاهد اضافه شدن قابلیت تماس تصویری اینستاگرام هستیم. در ادامه به بررسی قابلیت جدید Instagram یعنی تماس تصویری اینستاگرام می پردازیم.

تماس تصویری اینستاگرام

Instagram در طول زمان و از اولین انتشارش تا کنون ثابت کرده است که می خواهد همیشه به عنوان یکی از اپلیکیشن های قدرتمند شبکه اجتماعی در جهان جایگاه خود را حفظ کند. این موضوع را با افزودن قابلیت های جدید در آپدیت های مختلف از این برنامه در طول زمان دیده ایم. از مدتی قبل خبر امکان اضافه کردن تماس تصویری Instagram را در اخبار مختلف کانال ها و وب سایت های مختلف شنیده و دیده بودیم. معمولا پیش از افزودن ویژگی های جدید، توسعه دهندگان فایل هایی به برنامه اضافه می کنند. در پکیج اندروید اینستاگرام، عکس هایی تحت عنوان «video_call.png» ،«call.png» و «action_call.png» قرار داشت که اشاره ای به افزودن تماس صوتی و تصویری به اینستاگرام بود.

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

برای برقراری تماس تصویری در اینستاگرام بایستی به بخش دایرکت در instagram مراجعه کنید.

هرچند هدف شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط افراد مختلف در جامعه و یا جوامع مختلف با یکدیگر است، اما اینستاگرام سعی دارد تا با ارائه هرگونه خدمات پر طرفدار، گامی بلند به سوی کسب جایگاه محبوب ترین برنامه شبکه اجتماعی بردارد. قابلیت تماس تصویری به بالا بردن صمیمیت افراد در اینستاگرام کمک می کند و همچنین این محیط می تواند به دوستان قدیمی کمک کند تا زمان های بیشتری را با یکدیگر صرف کرده و بتوانند در محیط تماس تصویری اینستاگرام زمانی را به بحث و گپ زدن با یکدیگر بپردازند.

چگونه تماس تصویری اینستاگرام برقرار کنیم؟

نحوه استفاده از قابلیت تماس تصویری اینستاگرام بسیار ساده است. کافیست آپدیت جدید اینستاگرام را دریافت و نصب کنید. اگر اینستاگرام خود را بروزرسانی کرده اید می توانید با ورود به بخش دایرکت (پیام خصوصی) هر یک از دوستانتان شروع به برقراری تماس تصویری نمایید. آیکن تماس تصویری اینستاگرام در بخش بالای صفحه دایرکت قرار گرفته است، کافیست روی آن کلیک کنید تا تماس ویدیویی برقرار شود. همچنین شما می توانید همزمان که از طریق تماس تصویری اینستاگرام با دیگران صحبت می کنید تماس را کوچک کرده و در صفحات گشت هم بزنید.

آموزش تماس تصویری اینستاگرام Instagram

شما می توانید به صورت گروهی با دوستانتان در اینستاگرام تماس تصویری برقرار کنید.

قابلیت تماس تصویری می تواند به صورت گروهی استفاده شود. اینطور که به نظر می رسد شما می توانید اقدام به برقراری تماس تصویری تا چهار نفر کنید. البته قابلیت تماس تصویری اینستاگرام هنوز در حالت آزمایشی می باشد و قطعا تا مدتی دیگر این قابلیت پخته تر شده و امکانات بیشتری به آن اضافه می گردد.

این مطالب را نیز ببینید!

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی تاریخ دربی 88 – گلهای …

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟ ثبت نام کارت کالا – دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.