صفحه اصلی / اخبار / اجتماعی / آدرس سایت چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

آدرس سایت چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

آدرس سایت چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir از طریق اینترنت

آموزش آنلاین چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

آدرس سایت چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

استعلام ممنوع الخروج بودن و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود که برنامه خود را بدانیم. برای بررسی ممنوع الخروج بودن بهترین مرجع اداره گذرنامه است که می تواند بهترین کمک را به ما بکند.

البته در قبل روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن وجود داشت مانند تلفنی یا اینترنتی و… اما طبق قانون جدید چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام می شود. در این مقاله به روش استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن و وجود سامانه استعلام تلفنی ممنوع الخروج بودن می پردازیم.

استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن

بررسی ممنوع الخروج بودن قبلا توسط تلفن نیز انجام می شد اما سواستفاده بعضی افراد که مشخصات شناسایی فرد دیگر را داشتند باعث شد که اطلاع از ممنوع الخروج بودن از طریق تلفن دیگر انجام نشود

 

مردم می توانند با استفاده از کد ملی در این سایت www.exitban.ssaa.ir ممنوع الخروج بودن خود را استعلام بگیرند.

 

خیلی مواقع پیش آمده که افراد هنگام خروج از کشور و در فرودگاه با این مساله مواجه می شوند که ممنوع الخروج هستند. بررسی ممنوعیت خروج از کشور یا همان استعلام ممنوع الخروجی می تواند همه برنامه های سفر شخص را به هم بریزد و در صورتی که محل اقامت نیز در کشور مقصد رزرو شده باشد متحمل خسارت های بیشتری خواهد شد. استعلام ممنوع الخروج بودن و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود که برنامه خود را بدانیم. برای بررسی ممنوع الخروج بودن بهترین مرجع اداره گذرنامه است که می تواند بهترین کمک را به ما بکند.

درگذشته بررسی ممنوع الخروج بودن اینترنتی در دسترس نبود و باید با ارائه مدارک به صورت حضوری از ان اطلاع می یافتین اما روش های جدید اطلاع از ممنوع الخروج بودن می تواند بسیار به سرعت بخشیدن به کار به ما کمک کند.

البته در قبل روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن وجود داشت مانند تلفنی یا اینترنتی و… اما طبق قانون جدید چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام می شود. در این مقاله به روش استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن و وجود سامانه استعلام تلفنی ممنوع الخروج بودن می پردازیم.

در این مقاله به این مورد می پردازیم که سامانه ممنوع الخروجی و نحوه استعلام ممنوع الخروجی چگونه است؟ برای استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن بر روی اینک زیر کلیک کنید.

استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن

استعلام ممنوع الخروجی از طریق تلفن | چک کردن ممنوع الخروجی |  استعلام اینترنتی ممنوع الخروج بودن

بررسی ممنوع الخروج بودن قبلا توسط تلفن نیز انجام می شد اما سواستفاده بعضی افراد که مشخصات شناسایی فرد دیگر را داشتند باعث شد که اطلاع از ممنوع الخروج بودن از طریق تلفن دیگر انجام نشود.

اگر می خواهید بدانید روش استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن و سامانه استعلام تلفنی ممنوع الخروج بودن کدام است به وب سایت http://exitban.ssaa.ir/ مراجعه کنید.

آدرس سایت چک کردن استعلام ممنوع الخروجی exitban.ssaa.ir

پیش از این می توانستیم با تماس با مرکز تماس اداره گذرنامه و دادن شماره پاسپورت و شماره ملی از این موضوع اطلاع پیدا کنیم ولی به دلیل اینکه بعضی افراد سواستفاده گر که از مشخصات دیگری اطلاع داشتند این کار را انجام می دادند دیگر این امر میسر نیست. در حال حاضر بهترین روش اطلاع از این مساله مراجعه حضوری به اداره گذرنامه است.

سامانه ممنوع خروج | سامانه ممنوع الخروج

ممنوعیت خروج از کشور دلایل مختلفی مانند بدهی مالیاتی (حداقل ۵۰۰ میلیون تومان)، عدم اجازه ولی یا قیم، منع امنیتی و برای کشور و منافات با مصالح نظام و همچنین دستور مقام قضایی دارد. در سال های اخیر حکم ممنوعیت خروج از کشور به شخص ابلاغ نمی شد و این مشکلاتی را بوجود می آورد اما جدیدا به دنبال طرحی هستند که این مساله به شخص ابلاغ گردد.

پس بهترین روش استعلام ممنوع خروج بودن مراجعه حضوری با در دست داشتن گذرنامه است و راه های چک کردن ممنوع خروج بودن مانند تلفنی و اینترنتی هیچ گونه قطعیتی ندارد و نمی توانید روی آن حساب کنید.

سامانه ممنوعیت خروج از کشور | سایت استعلام ممنوع الخروجی

برای اطلاع از ممنوع الخروج بودن یا علت آن می توانید با در دست داشتن گذرنامه به مراکز گذرنامه استان ها مراجعه کنند.

قانون در مورد ممنوع الخروج بودن از کشور چه می‌گوید؟

ماده 17 قانون گذرنامه می‌گوید: «دولت می‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می‌شود جلوگیری کند.» بنابر این ماده به دولت یا قوه مجریه اجازه داده شده تا خروج بدهکاران اجرایی از کشور را بنا به تقاضای طلبکار تجویز کرده و تا زمانی که از طرف بدهکار موجبات پرداخت بدهی فراهم نشود یا رضایت طلبکار دریافت نشود، نمی‌توان نسبت به رفع ممنوع الخروجی اقدام کرد.

چه کسانی ممنوع الخروج هستند؟

ممنوع الخروجی افراد 5 علت دارد و تنها 5 گروه از افراد برای خروج از مرزهای کشور دچار مشکل می‌شوند:
  1. بدهکاران قطعی مالیاتی
  2. بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجرائیه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد و املاک، بدهی آن‌ها محرز شده
  3. افرادی که در خارج از ایران به خاطر تکدی ولگردی، سرقت، کلاهبرداری و هر عنوان دیگری دارای سوءشهرت باشند
  4. کسانی که مسافرت آن‌ها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی ایران باشد، کسانی که به موجب اعلام کتبی مقامات قصایی حق خروج از کشور را ندارند.
  5.  افرادی که اخذ گذرنامه و خروج از کشور آن‌ها به اراده فرد دیگری مانند (پدر، شوهر و…) محول شده است.

مدت اعتبار ممنوع الخروجی

به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم، دادگاه می‌تواند قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر کند. مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار است، اما اگر دادگاه لازم بداند می‌تواند هر ۶ ماه یکبار آن را تمدید کند. این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدیدنظر استان قابل اعتراض است. این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادرکننده یا نقض آن توسط مرجع تجدیدنظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذی ربط اطلاع دهد تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام شود.

این مطالب را نیز ببینید!

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی تاریخ دربی 88 – گلهای …

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟ ثبت نام کارت کالا – دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.