صفحه اصلی / اخبار / پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

بهترین طریقه مصرف پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate

قیمت و انواع پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

مکمل پروتئین وی چیست و چطور باید از آن استفاده کرد…

پروتئین وی به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه های مربوط به سالخوردگی کمک می کند. هم چنین قدرت، استقامت و بهبود بعد از ورزش را افزایش می دهد.پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

مکمل پروتئین وی
در طول ده ها ، وی تنها یک محصول فرعی در طول فرآیند ساخت پنیر بوده است. اما امروزه این ماده خام یک ماده ضروری برای برخی افزودنی های غذایی است و همچنین پایه پروتئین وی مشهور نیز می باشد. در این مقاله، می توانید همه ویژگی های این غذا را یاد بگیرید ، و چه کسی باید آن را به منظور بهره مندی از خواص دارویی آن مصرف کند.

وی (آب پنیر ) چیست؟

آب پنیر شیرین یک محصول فرعی مایع است که از پنیر یا ماده پروتئین شیر تولید می شود . رنگی زرد ، سبز، ظاهری کدر و شیرینی کمی دارد. هم چنین حاوی آب و مقدار کمی پروتئین و چربی است
آب پنیر غنی از ویتامین آ ، ب ، ث و مواد معدنی نظیر آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم و فسفر و لاکتوز است.
پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate :

افزایش محصولات لبنی محبوب که شامل پروتین هایی دارای ارزش بیولوژیکی بالا هستند از آب پنیر استخراج می شود. به عنوان پروتیین آب پنیر مشهور است و همانطور که در بالا ذکر شد، شامل همه آمینو اسیدهای ضروری است، که بدن بهتر آنها را جذب می کند.
این نوشیدنی شیر، معمولا به صورت پودر فروخته می شود و با مواد دیگر ترکیب می شود، در میان ورزش کاران به خاطر خواص عالی آن بسیار رایج است.
پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

مکمل پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate چیست؟

در اینجا فواید سلامتی اصلی پروتئین وی ذکر شده است:

قدرت، استقامت، حجم ماهیچه و بهبود بعد از ورزش را افزایش می دهد. به همین دلیل است که شمار روز افزونی از ورزش کاران آن را می نوشند. به علاوه، بیشتر از پروتیین های دیگر حیوانی قابل هضم است.
این کار به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه مربوط به سالخوردگی معروف به سارکوپنیا کمک می کند.
این کار به کاهش چربی بدن به خصوص در اطراف شکم کمک می کند.
  • التهاب را کاهش می دهد.
  • دارای خواص ضد سرطانی هستند.
  • سیستم ایمنی را تقویت می کند
  • سطح قند خون و میل به شیرینی را کاهش می دهد . همچنین از دیابت نوع 2 جلوگیری می کند.
  • سطح تری گلیسرید خون را کاهش می دهد.
  • کاهش استرس
  • کاهش فشارخون

فواید مکمل پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

چگونه پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate را بنوشید؟

ایده خوبی است که از پیشنهادهای برخی مربیان برای نوشیدن چند پروتیین آب پنیر در روز یا به عنوان جایگزین وعده غذایی استفاده کنید.
باید این محصول طبیعی را به عنوان مکمل برای تقویت آموزش ورزشی و یا نوشیدن آن استفاده کنید. هم چنین می تواند صبحانه ی خوبی باشد وقتی با مواد دیگری مثل میوه، آجیل، بلغور جو دو سر، روغن نارگیل خالص و غیره ترکیب شود. خوش مزه می شود وقتی با موز، کاکائو، دارچین، وانیل ، میوه های طبیعی، تمشک قرمز، و یا میوه های گرمسیری مخلوط شود.

چگونه مکمل پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate را مصرف کنیم؟

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

چگونه پروتئین را انتخاب می کنید ؟

برای به دست آوردن پروتیین آب پنیر، باید فرآیندی مشخص را انجام دهید باید از آن اطلاع داشته باشید چون برندها و ویژگی های متفاوتی دارد. باید موثرترین راه که بیش ترین فایده را برای سلامتی داشته باشد را انتخاب کنید :
ایزوله کردن پروتیین: با از بین بردن چربی و لاکتوز به دست آمده است. همچنین پروتئین زیادی دارد. با این حال، این نوع آن توصیه نمی شود چون اسیدها در طول فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند و در دماهای بالا نیز حرارت داده می شود ، بنابراین بسیاری از خواص آن از دست میرود. هم چنین ، معمولا گران تر است ، چون محصولی فرآوری شده است.
غلظت پروتیین وی : این محصول قبل از فرآیند ایزوله مذکور بدست آمده است. شامل مقادیر ویژه ای از چربی ها و لاکتوز و کمی پروتیین است. با این حال، طبیعی تر و متعادل است.
کیفیت ارگانیک : بهتر است که محصولی ارگانیک انتخاب کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که گاوهایی که به این منظور استفاده می شوند، بدون استفاده از آفت کش ها و یا علف کش ها تغذیه می شوند. هم چنین محصول به دست آمده از مواد مغذی غنی تر است.
مواد دیگر:وقتی برندی را انتخاب می کنید باید برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که ترکیبات دیگر دارای کیفیت خوب هستند. باید از محصولاتی که شامل شکر، شیرین کننده ها و رنگ های مصنوعی هستند اجتناب کنید. بهترین راه برای شیرین کردن آن با عصاره های طبیعی است.

مزایای پروتئین وی ایزوله:

  • با کیفیت ترین پروتئین را برای کمک به رشد ماهیچه‌ها و یا پایداری ماهیچه‌ها در حین کاهش چربی ارائه می‌دهد.
  • یکی از منابع با کیفیت پروتئین های زود جذب بوده و برای استفاده در صبح و بعد از تمرین ایده‌آل می‌باشد.

سرعت جذب و زمان بندی استفاده از پروتئین بسیار ضروری می‌باشد. بسیاری از وزنه‌برداران مبتدی از مزایای مصرف بالای پروتئین یا اهمیت زمانبندی استفاده از آن آگاه نیستند. درک این‌که بدن شما بعد از آب از پروتئین تشکیل شده است باعث می‌شود که اجازه ندهید که پروتئین موجود در بافتهای ماهیچه‌ای را استفاده کند. بنابراین برای انجام هزاران عمل بدن به پروتئین نیاز دارد و این ماده صرفا باید از طریق مواد غذایی و مکمل ها و در زمان معین برای بدن تامین شود. همانطور که پیش‌تر اشاره کردم، مصرف پروتئین باید هر سه ساعت انجام گیرد تا تعادل مثبت پروتئین در بدن پایدار باشد. این موضوع را می‌توان به صورت تعادل مثبت یا منفی نیتروژن نام برد. تعادل مثبت نیتروژن نشان می‌دهد که پروتئین کافی برای رشد ماهیچه وجود دارد و تعادل منفی نیتروژن نشان می‌دهد که پروئتین کمی وجود دارد و بدن نمی‌تواند رشد کافی داشته باشد.

سوالی که بسیاری از افراد در این مورد می‌پرسند این است که چه مقدار پروتئین باید در هر وعده غذایی مصرف شود؟ در حدود ۱ الی ۱٫۵ گرم پروتئین به ازای هر پوند وزن بدن ضروری می‌باشد. اگر یک گرم به ازای هر پوند استفاده کنید و عدد را به ۶ تقسیم کنید می‌توانید میزان گرمی که باید در هر وعده مصرف کنید را پیدا کنید. با استفاده از پروتئین وی ایزوله شما نه تنها به سرعت پروتئین مورد نیاز بدن را فراهم می‌آورید بلکه از با کیفیت‌ترین پروتئین استفاده می‌کنید. بسیاری از افرادی که از رژیمهای غذایی استفاده می‌کنند از اهمیت پروتئین در کاهش وزن اطلاعی ندارند. وزنه‌برداران نیز باید بدانند که هدف ما کاهش وزن نمی‌باشد بلکه کاهش چربی می‌باشد. نقش پروتئین برای افرادی که می‌خواهند لاغر شوند ضروری می‌باشد.

استفاده از رژیم غذایی به صورت سنتی سودمند نمی‌باشد زیرا بسیاری از افراد بعد از اتمام دوره رژیمی دوباره مصرف غذا را به حالت عادی باز می‌گردانند و تمام وزنی که از دست داده‌اند را دوباره به وزن خود می‌افزایند. بدنسازان از رژیمهای خاصی استفاده می‌کنند تا برای رقابت آماده باشند. این رژیمها عملکرد خوبی دارند. یکی از موارد این رژیمها استفاده از پروتئین می‌باشد. پروتئین نه تنها کمک می‌کند ماهیچه‌های خود را حفظ کنید، بلکه در مقایسه با کربوهیدرات ها و چربی ها به کالری بیشتری برای هضم نیاز دارد.

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

مکمل های پروتئین وی ایزوله

در این بخش به گزینه‌های مکمل موجود می‌پردازیم. پودر یکی از انواع رایج ایزوله می‌باشد که به تنهایی یا به همراه فرمولهایی که حاوی وی ایزوله می‌باشند ارائه می‌شود. شکلات‌ها، جایگزین‌های غذایی و محصولات افزایش وزن نیز از منابع ایزوله محسوب می‌شوند اما زمانی که بحث از پروتئین در میان است، من هرگز استفاده از پودرهایی به غیر از پروتئین را توصیه نمی‌کنم. شکلات و محصولات افزایش وزن نیز سودمندی خاص خود را دارند اما بسیاری از کاربرها صرفا به دنبال پودر پروتئین می‌باشند.

می‌توانید از موادی نظیر میوه، ماست یا موارد دیگر استفاده کنید تا میزان کالری این مکمل را افزایش دهید. اما اگر کالری زیاد نمی‌خواهید و صرفا به کربوهیدرات نیاز دارید چه کاری می‌کنید؟ می‌توانید پروتئین را با موز یا جو ترکیب کنید. با استفاده از پودر شما می‌تواتید پودینگ نیز تهیه کنید.

پروتئین وی ایزوله Protein Whey Isolate-فواید و طریقه مصرف پروتئین

زمانی که از نوع پودری استفاده می‌کنید، طعم و سهولت ترکیب از عوامل مهم محسوب می‌شوند. شما باید بتوانید آن را در تمام زمانها استفاده کرده و بتوانید به راحتی آن را هم بزنید. نظرات کاربران نیز می‌توانند به شما در انتخاب بهترین محصول کمک کنند. یکی از مواردی که در مورد ایزوله وجود دارد قیمت بالای آن می‌باشد. قبل از خرید تحقیقاتی بر روی محصولات انجام دهید و همچنین مطالعه برچسب را فراموش نکنید.

این مطالب را نیز ببینید!

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی تاریخ دربی 88 – گلهای …

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟ ثبت نام کارت کالا – دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.