صفحه اصلی / اخبار / اجتماعی / راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

آموزش ثبت نام کردن به عنوان راننده اسنپ Snapp

راهنمای عضویت در ناوگان رانندگان اسنپ

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

چگونه راننده اسنپ شویم؟

اگر تاکنون به ناوگان راننده اسنپ نپیوسته‌اید، نخست پیوند زیر را مطالعه کنید:

مراحل ثبت‌نام به‌ عنوان راننده اسنپ چیست؟

پس از اتمام ثبت نام، باید شماره 10 را به سامانه 1000550 پیامک کنید تا رمز ورود به راننده اسنپ در اختیارتان قرار بگیرید و حساب کاربری شما فعال شود.

چگونه از اپلیکیشن اسنپ رانندگان استفاده کنیم؟

از هنگامی‌که که رمز ورود به شما داده می‎شود اجازه کار در اسنپ را خواهید داشت، ولی پیش از آن نیاز به نصب اسنپ رانندگان دارید. این اپلیکیشن را می‌توانید از پیوندهای زیر دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

بازار یا گوگل پلی (برای اندروید)
اپ استور (برای آیفون)

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

اینترنت گوشی و GPS را فعال نمایید و وارد برنامه شوید. در حالت پیش‌فرض وضعیت شما خارج از دسترس انتخاب‌شده است. هرگاه وضعیت خود را خارج از دسترس انتخاب کنید ، درخواستی برای شما فرستاده نمی‎شود. بنابراین مهم است گاهی که تمایل به کار ندارید گزینه «خارج از دسترس» را در برنامه انتخاب کنید. با انتخاب گزینه «قابل‌دسترسی» توانایی پذیرش سفرهای درخواستی برای شما فعال می‎گردد و در وضعیت آماده‌به‌کار قرار می‌گیرید.

همان‌گونه که می‌بینید رابط کاربری برنامه ساده طراحی‌شده است تا به‌کارگیری آن هنگام رانندگی آسان باشد. در نوار بالا وضعیت ارتباط با سرور و مکان‌یاب را مشاهده می‌کنید. در حالت عادی باید هر دو فعال باشند؛ اگر این‌گونه نیست اتصال اینترنت و وضعیت GPS خود را بررسی کنید تا برنامه به‌درستی کار کند.

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

کارهای 4 گزینه‌ای که در میان صفحه قرارگرفته‌اند کم‌وبیش روشن است بااین‌حال نیاز است که نکته‌های بیشتری درباره‌شان بدانید.

نقشه: در این بخش موقعیت شما و دیگر خودروهای اسنپ آماده‌به‌کار نمایش داده می‎شود. با سود بردن از این گزینه می‌توانید ترافیک اسنپ‌های اطراف خود را بررسی کنید.

لیست سفرها: این بخش لیست تمام سفرهایی که در اسنپ داشته‌اید را نشان می‌دهد. لیست سفر روشن می‌کند سفرهای شما در چه تاریخی بوده است و برای هر یک از آن‌ها چقدر دریافتی داشته‌اید.

گردش حساب: این بخش به ریز گردش مالی شما مربوط می‎شود اعم از مبالغی که برای هر سفر به اعتبارتان افزوده یا به‌عنوان کمیسیون از اعتبار شما برداشت‌شده است.

امتیاز: متوسط امتیازی که مسافرین شما از آغاز تاکنون به شما داده‌اند در این بخش نمایش داده می‎شود. آگاهی داشته باشید هرچه امتیاز دریافتی شما به 5 نزدیک‌تر باشد بخت بیشتری برای دریافت درخواست سفر خواهید داشت و اگر امتیازتان از 4 کمتر شود شاید اجازه کار در اسنپ از شما سلب گردد.

برای آگاهی از تحوه سیستم امتیاز دهی به پیوند زیر مراجعه کنید:
سیستم امتیازدهی اسنپ

در پایین صفحه آغازین برنامه گزینه «دریافت سرویس‌های طرح ترافیک» قرارگرفته است که دکمه‌ای در جلو آن وجود دارد. چنانچه خودرو شما طرح ترافیک داشته باشد و برای ورود به گستره طرح ترافیک مجاز باشید می‌توانید این گزینه را فعال کنید تا سرویس‌های درخواستی در این محدوده برای شما فرستاده شود اگرنه باید این گزینه را خاموش‌کنید چون اسنپ پاسخگویی‌ای در برابر جریمه شدنتان ندارد.

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

آنچه در بالای صفحه به‌عنوان «اعتبار شما» نمایش داده می‎شود میزان پولی است که شما از برای سرویس‌های انجام‌گرفته از اسنپ بستانکارید. شرکت اسنپ هر دو روز یک‌بار این هزینه را به شماره‌حسابی که در بخش «ثبت مشخصات بانکی» وارد کرده‌اید واریز می‌کند.

از طرفی اسنپ نیز برای هر سرویس سفر از شما کمیسیون دریافت می‌کند. شما می‌توانید از بخش «افزایش اعتبار» اعتبار کمیسیون خود را از پیش شارژ کنید تا کمیسیون اسنپ از آن برداشته شود؛ در غیر این صورت این کمیسیون از اعتبار شما کم می‌گردد.

پذیرش سفر در اسنپ رانندگان چگونه است؟

اسنپ درخواست‌های مسافرین را بر پایه فاکتورهای گوناگون به دست رانندگانی می‌رساند که در محدوده سفرهای درخواست شده قرار دارند؛ ولی برای اینکه درخواست‌های سفر در اسنپ به دست شما برسد باید:

 • وضعیت شما در حالت قابل‌دسترسی باشد
 • ارتباط با سرور فعال باشد (اینترنت روشن باشد)
 • مکان‌یاب فعال باشد (GPSروشن باشد)

در پیام قبول سرویس، که روی گوشی شما ظاهر مشود، هزینه سفر، مبدأ و مقصد (با ذکر طرح ترافیک) و مسافت شما با موقعیت مسافر نمایش داده می‌‎شود. همچنین اگر مسافر درخواست سفر دو مقصده، رفت‌وبرگشت و یا توقف در مسیر را داشته باشد در این صفحه دیده می‌شود. اگر تمایل به پذیرش سفر دارید، باید پیش از پایان شدن مدت زمانش، دکمه «قبول سفر» را لمس کنید.

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

هنگامی‌که سفر از سوی شما پذیرش می‎‏شود نام مسافر، نشانی مبدأ و شماره تماس مسافر در اختیار شما قرار می‌گیرد. هنگامی‌که به مبدأ می‌رسید باید انگشت خود را روی «هشدار رسیدن» نگه‌دارید تا مسافر متوجه رسیدن شما شود. پس از سوارشدن مسافر، دکمه «مسافر سوار شد» را انتخاب کنید.

با اعلام سوارشدن مسافر به دست شما اسنپ مبلغی که باید در پایان سفر نقداً از او دریافت کنید را به شما گزارش می‌دهد. در حالتی که مسافر هزینه سفر را از اعتبارش بپردازد اسنپ به شما نشان می‌دهد که نیازی به دریافت هزینه نیست. در درازای سفر هر تغییری در وضعیت اعتبار مسافر پدید آید اسنپ شمارا از آن آگاه می‌سازد ولی اگر به هر دلیلی با دشواری روبرو شدید برای چاره آن می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

راننده اسنپ-طریقه ثبت نام راننده در اسنپ Snapp

در اسنپ رانندگان توانایی‌ای برای مسیریابی قرار داده‌شده است تا راننده بتوانند با یاری‌گرفتن از Google Maps، Waze یا دیگر اپلیکیشن های مشابه بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد پیدا کنند. این توانایی با انتخاب آیکون مسیریابی در سمت راست تصویر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

هنگامی‌که مسافر را به مقصد می‌رسانید دکمه «پایان سفر» را بزنید تا هزینه سرویس به اعتبار شما افزوده شود. همچنین اسنپ از شما می‌خواهد که رضایت یا عدم رضایت خود را از مسافرتان اعلام کنید. با انتخاب «بازگشت به صفحه اصلی» دوباره آماده پذیرش سرویس می‎شوید و باید چشم‌به‌راه اعلام سفر درخواستی بعدی بمانید.

 

1. رتبه بندی 5 ستاره ای

اسنپ از دو طریق رتبه بندی راننده و مسافر را معین میکند.
سیستم امتیاز بندی از 1 تا 5 ستاره تنظیم شده است، که بالاترین امتیاز آن 5 ستاره است.

در پایان سفر راننده باید به مسافر امتیاز بدهد. راننده امکان اضافه نمودن توضیحات را ندارد.
مسافر میتواند بلافاصله یا حداکثر 24 ساعت پس از پایان سفر به راننده امتیاز بدهد و یا اینکه تصمیم بگیر اصلا امتیازی ثبت نکند. مسافر همچنینی میتواند توضحاتی را نیر به امتیاز ارائه شده به راننده ثبت کند.

فعلا کاربرد امتیاز مسافران مشخص نیست، شاید در آینده نسبت به اولویت قرار دادن مسافران دارای امتیاز بالاتر جهت دریافت سرویس در ساعات اوج ترافیک اقدام شود و یا رانندگان بتوانند امتیاز مسافر را مشاهده کندد تا بر اساس نسبت به قبول یا صرف نظر کردن از سرویس را تصمیم گیری کنند. تعداد ستاره کم مسافر به این معنی است که برخی رانندگان مشکلاتی را با این مسافر تجربه کرده اند.

همچنین هنوز هم مشاهده امتیازات راننده نیز برای مسافرین امکان پذیر نیست، شاید در آینده مسافر بتواند پس از قبول درخواست خود توسط راننده نسبت به لغو یا ادامه سرویس تصمیم گیری کند. همچنین شاید تسهیلاتی برای در اولویت قرار دادن رانندگانی با امتیاز بالاتر در اراسل درخواست در نظر گرفته شود.

در ابتدای ثبت نام هم راننده و هم مسافر دارای 5 ستاره کامل هستند.

امتیاز کلی براساس میانگین تمامی سفرهای دارای امتیاز محاسبه میشود.
اسنپ معمولا امتیاز ها را بصورت آنی بروزرسانی نمیکند. که اینقضیه از بروز اقدامات تلافی جویانه جلوگیری میکند.

مسافر میتواند بصورت نامعقولی به راننده امتیاز پایین بدهد ( بعنوان مثال نوع خودرو، رعایت کردن قوانین!) . همچنینی راننده نیز میتواند بصورت غیرمنطقی اقدام به دادن امتیاز پایین ب مسافر کند(بعنوان مثال صحبت نکرد، تو صندلی پشت ننشست.)
اسنپ هیچ امتیازی را حذف و یا تغییر نمیدهد.

اگر امتیاز راننده کمتر از میانگین امتیازات کل راننده های شهر شود، اسنپ میتواند راننده را غیر فعال و جهت توجیه و یا آموزش فراخوان نماید.
اسنپ مسافر را بعلت امتیاز پایین غیرفعال نمیکند و مسافر هرزمان که بخواهد میتواند حساب کاربری جدیدی ایجاد کند.

زمانی که اسنپ شروه به کارکرد سیستم تازگی داشت و تعداد بیشتری از مردم اقدام به ثبت امتیاز میکردند. اما الان برخی از همان افراد زحمت دادن امتیاز را به خود نمیدهند.

2. میزان لغو درخواست
اسنپ میخواهد که مسافر تجربه خوبی از سیستم داشته باشد. برای همین برای جلوگیری از لغو بیش از حد درخواست ها توسط رانندگان، درصد لغو درخواست توسط رانندگان را محاسبه و در سیستم ذخیره میکند، هرچند این عدد در اپلیکیشن رانندگان نمایش داده نمیشود، اما اگر میزان درصد لغو درخواست ها بیشتر از حد مجاز که مشخص نیست بشود راننده بصورا خودکار غیرفعال میشود.
البته تعداد سفرهای که توسط مسافر لغو میشود در محاسبه فوق دخالتی ندارد.

3. میزان پذیرش درخواست
اسنپ همچنین میزان پذیرش درخواست توسط رانندگان را محاسبه و ثبت مینماید.
مسلما قبول نکردن درخواست باعث ثبت امتیاز منفی از سمت اسنپ نمیشود.

توجه داشته باشید که امتیاز شما تنها عاملی نیست که می تواند منجر به غیر فعال شدن حساب شما بشود، دلایل دیگری مانند نقض قوانین حاکم بر رابطه شما با اسنپ نیز منجر به غیرفعال شدن حساب میشود.

چطور در اسنپ به عنوان کاربر راننده شروع به فعالیت کنم؟

برای شروع کافی است با شماره تلفن ۴۱۸۴۹۰۰۰، داخلی ۳ تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

چه مدارکی برای ثبت نام به عنوان کاربر راننده اسنپ نیاز دارم؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام راننده اسنپ:

 • کارت ملی
 • شناسنامه (به همراه کپی)
 • گواهینامه، سند خودرو
 • معاینه فنی
 • بیمه‌نامه معتبر خودرو
 • قبض تلفن یا آب یا برق محل سکونت
 • یک قطعه عکس
 • برگه گواهی عدم سوء پیشینه.

دقت داشته باشید پس از ثبت نام باید ظرف مدت ۲ هفته گواهی عدم سوء پیشینه خود را به شرکت تحویل داده باشید، در غیر این صورت همکاری شما با اسنپ فسخ خواهد شد.

برای ثبت‌نام به عنوان کاربر راننده باید به کجا باید مراجعه کنم؟

شما می‌توانید برای ثبت‌نام در اسنپ به عنوان کاربر راننده به صفحه «عضویت در ناوگان اسنپ» و یا «دفاتر ثابت» هر شهر مراجعه کنید.

با چه نوع خودرویی می توان در اسنپ مشغول به کار شد؟

خودروی شما باید از نظر ظاهری و فنی به طور کامل سالم باشد. پس از انجام مراحل ثبت نام خودروی شما توسط تیم کارشناسی اسنپ جهت اطمینان از سلامت فنی مورد بررسی قرار می گیرد.

برای عضویت در ناوگان های راننده اسنپ اسنپ اکو، اسنپ رُز و اسنپ پلاس، خودروی شما باید مدل ۱۳۹۱ به بالا باشد.

آیا شرکت اسنپ برای کاربران راننده آیین نامه انضباطی در نظر گرفته است؟

بله. یک آیین نامه انضباطی برای بررسی عملکرد کاربران راننده توسط تیم اسنپ طراحی شده که در این لینک قابل مشاهده می باشد.

دانلود راننده اسنپ

دانلود اسنپ و آموزش کار با آژانس تاکسی اینترنتی اسنپ Snapp

این مطالب را نیز ببینید!

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی

ساعت پخش بازی پرسپولیس استقلال دربی 88 و عکسهای بازی تاریخ دربی 88 – گلهای …

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟

آموزش دریافت کارت کالا-کوپن الکترونیکی یا کوپن کالا چیست؟ ثبت نام کارت کالا – دریافت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.